تابلو برق سردخانه

تابلو برق سردخانه

CLP

در سردخانه‌ها به منظور کنترل و تنظیم دمای داخلی سردخانه همچنین جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات برودتی و همچنین محافظت از کمپرسورها و الکترو موتورها از تابلو برق سردخانه استفاده می‌شود.
شرکت ساتل تابلو آسیا با توجه به برآورد شرایط محیطی نصب و نیاز پروژه اقدام به تولید نقشه‌های پیش ساخت و سپس ساخت تابلو برق سردخانه می‌نماید.
جهت مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

 • ولتاژ نامی
  380/400 VAC
 • جریان نامی
  Up to 2500 A
 • درجه حفاظت
  Up to IP56
 • نوع رنگ
  RAL 7032-7035
 • فرکانس
  50 Hz
 • دمای کارکرد
  -15 To 75 °C
 • استاندارد
  IEC 61439-1

تابلو برق سردخانه چیست؟ بررسی کارایی، نقشه سیم کشی و عیب یابی + قیمت و خرید

تابلو برق سردخانه وظیفه مدیریت میزان سرما و گرمای سالن ‌ها، اجزای سردخانه، کنترل عملکرد کل سیستم و مدیریت میزان رطوبت داخلی سالن ها را در سردخانه بر عهده دارد. تابلو برق سردخانه به صورت جعبه فلزی است که در داخل آن انواع تجهیزات الکتریکی شامل کنتاکتورها، کلیدهای حرارتی، انواع تایمر‌ها، کنترلر‌ها، فیوز و کلیدها و نشانگرها و هشداردهنده‌ها به یکدیگر متصل شده اند. برای آشنایی بیشتر با این نوع تابلو برق تا پایان مقاله ساتل تابلو همراه باشید.

 

 

 

 

کارایی تابلو برق سردخانه

در حال حاضر سردخانه های صنعتی توسط تجهیزات الکتریکی هوشمند و به کمک سیستم های اتومات و کامپیوتری کنترل و نظارت می شوند. بنابراین مدیریت این سردخانه نسبت به گذشته بسیار راحت تر شده است. یکی از اجزای مهم سردخانه ها، تابلو برق سردخانه ای است که مرکز کنترل و نظارت بر سردخانه و تجهیزات آن محسوب می شود. با استفاده از این نوع تابلو برق می توان واکنش های هر یک از اجزای سردخانه را کنترل و مدیریت کرد.

نقشه سیم کشی تابلو برق سردخانه

نقشه سیم کشی تابلو برق سردخانه شامل چندین مرحله است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 1. برق اصلی از یک فاز اصلی گرفته شده و وارد کلید فرمان می شود.
 2. در مرحله بعد برق از فیوز مینیاتوری فرمان عبور کرده و وارد اولین قطعه محافظتی کنترل فاز  می گردد.
 3. سپس برق به ساعت دیفراست می رسد.
 4. در مرحله بعد برق به ترموستات دمای اصلی سردخانه وارد می شود و با تشخیص ترموستات مدار فرمان می تواند از ترموستات خارج گردد.
 5. با رسیدن فرمان خروج ترموستات به کنترلرهای فشار گاز سردخانه، اگر فشارها مناسب باشند جریان برق از آن ها خارج می شود.
 6. بعد از عبور از کنترلرهای فشار، فرمان خروج جریان برق از پرشر به محافظ حرارتی سیم پیچی کمپرسور سردخانه هدایت می شود.
 7. در مرحله بعد وارد پایه 95 بی متال محافظ بار کمپرسور سردخانه شده و می تواند از پایه ۹۶ بیمتال خارج گردد.
 8. کنتاکتور اصلی کمپرسور سردخانه آخرین قطعه در سیم کشی تابلو برق سردخانه است که فرمان خروج مدار به آن می رسد و وظیفه استارت کمپرسور را بر عهده دارد.

نکات مهم در عیب یابی تابلو برق سردخانه

در داخل تابلو برق یک جعبه فلزی خاکستری وجود دارد که شامل مدار های برقی، کابل های برق، کنتاکتورها، هشدار دهنده ها، کلید های مینیاتوری، کنترل کننده ها است. در مرحله اول برای عیب یابی تابلو برق سردخانه باید این جعبه را مورد بررسی قرار داد.

وظیفه بخش مدارهای برقی کنترل جریان های الکتریکی قسمت های مختلف ساختمان شامل آسانسور، موتورخانه، روشنایی و مشاعات است که بازبینی این بخش می تواند عیب یابی تابلو برق را تسریع کند.

در قسمت بالای تابلو برق یک کلید بزرگی نصب شده که قطع کننده مدار اصلی بوده و وظیفه آن ورود جریان برق به تابلو برق است. خرابی های اصلی مربوط به تابلو برق را با بررسی این قسمت می توان عیب یابی کرد. هنگامی که جریان ورودی برق از حد استاندارد برای کلید اصلی باشد، این کلید داغ شده و اقدام به قطع جریان برق می کند.

تنظیم مدار فرمان تابلو برق سردخانه

سیستم تجهیزات برقی سردخانه و کمپرسور آن دارای دو بخش قدرت و فرمان هستند. مدار قدرت به صورت مستقیم به ترمینال های کندانسور، اواپراتور سردخانه و بر سر تخته کلمپ کمپرسور متصل می گردد و همچنین در مسیر این اجزا کنتاکتورها و کلیدهای قدرت اصلی نصب می شوند.

فرمان صادر شده از کنتاکتور های قدرت و کلید های اصلی می تواند از مدار فرمان و کنترلرها بگذرد و باعث وصل شدن کنتاکتور ها شود. وظیفه متصل کردن، به جریان انداختن مدار قدرت، کنترل عملکرد سردخانه، کنترل دما و موارد ایمنی بر عهده مدار فرمان تابلو برق سردخانه است.

راهنمای خرید تابلو برق سردخانه

تابلو سردخانه برای بسیاری از محیط های صنعتی ضروری و مورد نیاز است. از این‌ رو خرید تابلو برق سردخانه هم بسیار مورد توجه قرار گرفته و شامل نکاتی می شود. برای اینکه بهترین تابلو سردخانه را خریداری کنیم‌ نیاز است که موارد و نکات مهم مربوط به آن را قبل از خرید بدانیم.‌ برای تابلو برق سردخانه نقشه کشی در ابتدا بسیار مهم است.

 از این رو سازنده باید نقشه تابلو را در اختیار شما بگذارد تا جای تمامی قطعات مشخص باشند. بعد از آن‌ به استفاده از قطعات مناسب می رسیم‌. در تابلو برق سردخانه کنترل ترموستات بسیار مهم است. از این رو باید از تجهیزات مناسب برای آن استفاده شود و مدار آن به درستی تنظیم گردد. پس از اینکه درباره نحوه جای گذاری قطعات و سیم‌ کشی درست آگاه شدید، نوبت به فریم و بدنه تابلو برق می رسد.

 برای این نوع از تابلو نیاز است که بدنه از فلز ضد زنگ ساخته شود. زیرا ممکن است محیط مرطوب بوده و بعد از مدتی بدنه آسیب ببیند. پس به اینکه از چه نوع بدنه ای باید استفاده شود نیز توجه‌ کنید‌. در آخر نیاز است تا با یک شرکت متخصص در این زمینه‌ مشورت کرده ‌و برای ساخت تابلو برق قرارداد ببندید.

قیمت تابلو برق سردخانه چقدر است؟

قیمت تابلو برق سردخانه هم از مواردی است که در هنگام خرید در نظر گرفته می شود. معمولا شرکت های فروش تابلو برق سردخانه بر اساس ویژگی ها و کیفیت ساختی که برای محصولات خود دارند، قیمت های متفاوتی را برای تابلو برق در نظر می گیرند.

شما باید ابتدا مشخص کنید که دقیقا چه چیزی از یک تابلو برق سردخانه انتظار دارید و سپس بر اساس آن قیمت را هم استعلام کنید. با این حال قیمت معمولا به صورت روزانه ارائه می شود. زیرا قطعات تابلو برق معمولا از برند های خارجی هستند.

قیمت تابلو برق سردخانه صنعتی

در بازار و شرکت های مختلف تابلو برق سردخانه صنعتی با قیمت های متفاوتی ارائه می شود؛ بنابراین نکته مهم قبل از خرید و انتخاب تابلو برق استعلام قیمت تابلو برق سردخانه از شرکت های معتبر است. پیشنهاد ما گرفتن قیمت از شرکت ساتل تابلو است؛ زیرا این شرکت تابلو برق سردخانه را با کیفیت عالی و قیمتی مناسب ارائه می دهد.

جمع بندی

برای مدیریت بخش های مختلف سردخانه های صنعتی نیاز به تابلو برق سردخانه است؛ زیرا مدار این تابلوهای برق به صورت بازه دمایی حداقل طراحی شده که سبب سالم ماندن و حفظ کیفیت مواد می شود.

پروژه‌های تابلو برق سردخانه

mtf
tbs
tbs
tbs
tbs
d-h
tbs
dh
tbs
tbs
dh
tbs
tbs
dh
d-h
tbs
dh
tbs
tbs
dh
tbs
tbs
tbs
mtf
tbs
tbs
mtf
tdz
tbs
dh
tbs
tbs
tbs
dh
dh
d-h
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
mtf
dh
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tba
tbs
tbs
dh
mtf
tbs
tbs
dh
tbs
tbs
d-h
tbs
tbs
tbs
dh
dh
tbs
tbs
d-h
tbs
tba
tbs
tbs
tbs
dh
mtf
tbs
dh
dh
tbs
tbm
tbs
d-h
tbs
tbs
tbs
d-h
tbs
d-h
tbs
dh
dh
tbs
tbs
tbs
dh
tbs
dh
tbs
tbs
d-h
dh
tbs
tbs
tbs
tbs
dh
tbs
d-h
tbs
tbs
tbs
tbs
dh
dh
tbs
dh
tbs
tbs
dh
tbs
dh
tdz
mtf
dh
tbs
dh
tbs
dh
tbs
d-h
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
dh
tbs
tbs
tbs
dh
tbs
mtf
tbs
tbs
tbs
dh
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
d-h
tbs
dh
tbs
dh
tdz
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tbs
tbm
dh
tbs
tbs
tbs
dh
dh
tbs
dh
tbs
tbs
tbs
dh
mtf
tbs
d-h
dh
tdz
d-h
dh
tbs
dh
tbs
tbs
tbs
tbs
mtf
tbs
tbs
انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page