تابلو برق کنترل اپراتوری و پیانویی

تابلو برق کنترل اپراتوری و پیانویی

Operation Panel

به منظور کنترل مصرف کننده‌های الکتریکی از راه دور و یا از اتاق‌های کنترل از تابلو برق‌های کنترل اپراتوری و پیانویی استفاده می‌شود.
در تابلو برق‌های کنترل اپراتوری و پیانویی وضعیت مصرف کننده‌های الکتریکی و همچنین روشن و خاموش بودن و یا خطای احتمالی آن‌ها قابل کنترل و نمایش است.
شرکت ساتل تابلو آسیا اقدام به تولید تابلوبرق‌های اپراتوری در ابعاد و انواع مختلف مطابق با نیاز پروژه می‌نماید.
جهت مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

 • ولتاژ نامی
  380/400 VAC
 • جریان نامی
  Up to 2500 A
 • درجه حفاظت
  Up to IP56
 • نوع رنگ
  RAL 7032-7035
 • فرکانس
  50 Hz
 • دمای کارکرد
  -15 To 75 °C
 • استاندارد
  IEC 61439-1

در دنیای صنعتی امروز، از انواع تابلو برق جهت کارایی های مختلف استفاده می شود. تابلو برق پیانویی نیز یکی از انواع تابلو برق است که کاربردهای زیادی دارد. این تابلو برق کنترلی دارای طراحی منحصر بفردی است، در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این تابلو برق با استفاده آسان، بیشتر آشنا شوید.

تابلو برق پیانویی چیست و کاربرد آن چیست؟


تابلو برق پیانویی چیست؟ کاربرد آن چیست؟

تابلو برق پیانویی، تابلوهایی هستند که به منظور اطمینان از کنترل و نظارت بر امنیت تأسیسات استفاده می شوند. این تابلوها برای محل استفاده و هدف مورد نظر طراحی شده اند. البته نام دیگر این تابلو برق، تابلو برق اپراتوری نیز هست و برای سهولت کار اپراتور به صورت پیانو طراحی شده است. این گونه اپراتور می تواند روی صندلی بنشیند و از راه دور، کنترل های لازم را داشته باشد. همان طور که می دانید تابلو برق، دارای دو نوع کنترلی و توزیعی است، تابلو برق اپراتوری از نوع کنترلی بوده و تأسیسات مختلف توسط این تابلو برق به کمک اپراتور فرماندهی و کنترل می شوند.

ویژگی ها و استانداردهای لازم تابلو برق پیانویی

تابلو برق پیانویی به طور معمول دارای ولتاژ نامی VAC 400/300 بوده و جریان نامی آن نیز تا 2500 آمپر است. درجه حفاظت آن تا IP56 بوده و دارای نوع رنگ RAL 7032-735 است. دارای فرکانس 50 هرتز و دمای کارکردی منفی 15 تا مثبت 75 درجه سانتیگراد است.

پروژه های تابلو برق در ساتل تابلو طبق استاندارد IEC 61439-1 اجرا می شوند، به همین جهت از ورق گالوانیزه و هنجاریهای لازم برای ورق های ضدزنگ استفاده می شود.

از دیگر ویژگی های این نوع تابلو فرآیندهای برچسب‌گذاری موردی و کدگذاری رنگ کابل در بوردها به منظور سهولت مونتاژ، تشخیص مشکل، مداخله سریع در مشکل و حل مشکل انجام و اجرا می‌شوند. از طرف دیگر بوردهای الکتریکی تولید شده توسط ما دارای گواهینامه های لازم هستند. علاوه بر این، بوردها در برابر ذرات گرد و غبار و دیگر موارد مشابه مقاوم هستند. تمام قطعات به کار برده شده در پروژه ساخت این تابلوها از کیفیت لازم برخوردار بوده و تست لازم بر روی آنها انجام شده است. همچنین دارای گواهی نامه های لازم بوده و طبق استانداردهای جهانی باید ساخته شوند.

طرز کار تابلو برق پیانویی و مزیت استفاده از آن

طرز کار تابلو برق پیانویی و مزیت استفاده از آن
طرز کار تابلو برق پیانویی و مزیت استفاده از آن

در تابلو برق پیانویی یک نمودار جریان مربوط به فرآیند وجود دارد که تحت کنترل نگه داشته می شود و اطمینان حاصل می گردد که به تمام فرآیندهای مربوطه از طریق چنین نمودار جریانی نظارت می شود. به این ترتیب پردازش سیستم می تواند مرحله به مرحله دنبال شود و خرابی های احتمالی توسط چراغ های LED  و هشدارهای صوتی به اپراتور مربوطه منتقل شود. تابلوهای پیانو با هماهنگی تابلوهای MCC اجرا می شوند. در موارد بهره برداری، خاتمه فرآیند (سیستم) یا در موارد خرابی، امکان انجام برخی مداخلات موضعی بدون توقف کل سیستم وجود دارد.

با توجه به آنچه گفته شد در صورت خرابی، این نوع تابلو برق هشدارهای لازم را اعلام می کند و لازم نیست کل سیستم برای عیب یابی قطع شود. دیگر مزیت این نوع تابلو برق، سهولت در استفاده و دقت آن است.

از دیگر مزیت های این نوع تابلو برق می توان به صرفه جویی در هزینه ها و کاهش دادن فضای اشغال شده، اشاره کرد.

بخش ها و اجزای تابلو برق پیانویی


بخش ها و اجزای تابلو برق پیانویی

تابلو برق پیانویی دارای طراحی ویژه ای بوده که برای سهولت استفاده اپراتور برای دسترسی به پنل های مختلف کنترل خطوط تولید و کلیدهای فرمان ساخته و اجرا می شوند. به همین جهت دارای ظاهر متفاوتی نسبت به دیگر تابلو برق ها هستند و شامل سه بخش بوده که به یکدیگر متصل هستند و هر بخش نیز ویژگی ها و قسمت های مختلفی دارند که در ادامه به آنها پرداخته می شود:

 • قسمت پایینی تابلو برق از نوع پیانویی: این قسمت از تابلو که شبیه به کابینت بوده شامل قطعات اصلی مانند سوئیچینگ، مینیاتوری ها، کلیدهای خودکار، مدار شکن ها، ایزولاتورها، PLC، کنتاکتورها و رله های حفاظتی است.
 • قسمت میانی یا صفحه مربوط به زیر دست اپراتور: این صفحه افقی نیز شامل کلیدهای کنترلی است. با کلیدها و دکمه های تعبیه شده بر روی این صفحه پیانویی، اپراتور می تواند فرمان ها و کنترل های لازم را داشته باشد. این کلیدهای کنترلی شامل کلیدهای یک طرفه، کلیدهای دو طرفه، شاسی های استارت و شاسی های استپ می باشند.
 • قسمت بالایی تابلو برق از نوع پیانویی: این قسمت از تابلو برق اپراتوری شامل قطعات هشدار دهنده جهت دید بهتر برای اپراتور نصب شده است. این قطعات شامل انواع چراغ آژیرها، آمپرمتر از نوع تابلویی و انواع سیگنال ها هستند.

خرید تابلو برق پیانویی در ساتل تابلو

انواع تابلو برق در ساتل تابلو طبق آخرین استانداردها و تجهیزات روز دنیا طراحی و اجرا می شوند. تابلو برق از نوع اپراتوری نیز با ورقه های رنگ ثابت، ضد زنگ و مقاوم در برابر گرد و غبار و ضربه احتمالی ساخته می شوند. مجموعه ما کار نصب، مونتاژ، نگهداری و تعمیر انواع تابلو برق از جمله از نوع پیانویی را انجام می دهد.

این تابلوها توسط بهترین متخصصین و کارشناسان با تجربه که به علم روز آگاهی دارند طراحی، تست و اجرا می شوند. اصول استانداردسازی و اصول تخصصی در ساخت انواع تابلو به کار گرفته می شوند.

با توجه به اینکه تابلو برق پیانویی با در نظر گرفتن مکان مورد نیاز و نوع کاربرد، طراحی و اجرا می شود، دارای قیمت ثابتی نیست؛ اما دارای قیمت مناسبی است. برای مشاوره و اطلاع از قیمت بر اساس نوع طراحی کافی است با ما تماس بگیرید. 

قیمت تابلو برق پیانویی

تابلو برق پیانویی یکی از انواع پر کاربرد تابلو برق می باشد که با توجه به کارایی مورد نظر و نیاز مشتری در انواع اندازه ها و ابعاد گوناگون تولید می شود. در مورد قیمت تابلو برق پیانویی باید گفت که به علت تنوع بالای این تجهیزات، تعیین هزینه نهایی به فاکتورهای متعددی وابسته است که باید تمامی آن ها را در‌ نظر بگیرید.

از جمله این عوامل می توانیم به مساحت و ابعاد کار اشاره کنیم، بدون شک هر چقدر که ابعاد مورد نظر شما بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. مورد دیگر جنس متریال به کار رفته برای طراحی و ساخت تابلو برق پیانویی و همچنین برند آن است. بنابراین شما باید پیش از انتخاب به موارد گفته شده و فاکتورهای دیگری از جمله وزن، قابلیت ها، کیفیت و.. توجه کافی داشته باشید. شما همچنین برای آگاهی دقیق از قیمت خرید و فروش تابلو برق پیانویی می توانید با کارشناسان مجرب شرکت ساتل تابلو تماس حاصل فرمایید.

راهنمای خرید تابلو برق پیانویی

به علت کاربردهای متنوع تابلو برق پیانویی، خرید آن ها نیز به رعایت نکات خاصی نیاز دارد تا در ادامه به خوبی بتواند نیاز مشتری را برطرف کند. از همین جهت مهم ترین نکاتی که باید حین سفارش و خرید تابلو برق پیانویی به خاطر داشته باشید، به شرح زیر می باشد:

 • تعیین ابعاد و اندازه دقیق (اگر این نکته را رعایت نکنید ممکن است در ادامه مجبور به تعویض کالا شوید)
 • انتخاب جنس و متریال مناسب
 • تطبیق پذیری تابلو برق پیانویی با کارایی مورد نظر
 • ایمنی محصول
 • سلامت فیزیکی
 • داشتن گارانتی و ضمانت نامه
 • شرکت تولید کننده و میزان کیفیت مواد اولیه
 • میزان مقاومت محصول در برابر عوامل محیطی از جمله رطوبت، گرما و سرما و..
 • مدل تابلو
 • و..

پروژه‌های تابلو برق کنترل اپراتوری و پیانویی

tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page