تابلو برق شالتر

تابلو برق شالتر

Shluter Distribution Panel

به منظور کنترل و حفاظت از جریان خروجی ترانس‌های هوایی فشار متوسط به فشار ضعیف از تابلو برق‌های شالتر استفاده می‌شود.
در این تابلو برق‌ها انرژی الکتریکی پس از کاهش ولتاژ وارد کلید اصلی شده و بسته به نیاز به خروجی‌هایی با جریان کم تر هدایت شود.
تابلو برق‌های شالتر معمولا در محیط باز و تحت شرایط محیطی، مورد بهره برداری قرار می‌گیرند و از این رو نیاز به تمهیدات خاصی جهت ساخت می‌باشد.
شرکت ساتل تابلو آسیا با بهره‌گیری از دانش نرم افزاری و مهندسی و سنجش شرایط محیطی نصب اقدام به تهیه نقشه‌های الکتریکال و ساخت تابلو برق‌های شالتر می‌نماید.
جهت مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

تابلو برق چیست؟

در واقع یک محفظه فلزی یا غیرفلزی است که تمام فیوزها، کلیدهای حفاظتی قطع کننده، قطعات نمایشگر، تجهیزات کنترلی و سیم کشی داخلی در آن جای دارد. تابلو برق ها در دو مدل روکار و توکار در ساختمان ها و مراکز صنعتی یا تجاری نصب می شوند. 

 
 • ولتاژ نامی
  380/400 VAC
 • جریان نامی
  Up to 800 A
 • درجه حفاظت
  Up to IP56
 • نوع رنگ
  RAL 7032-7035
 • فرکانس
  50 Hz
 • دمای کارکرد
  -15 To 75 °C
 • استاندارد
  IEC 61439-1

تابلو برق شالتر تابلوهایی هستند که برای نصب در خیابان مورد استفاده قرار می گیرند. این تابلو برق ها برای کنترل و حفاظت جریان خروجی ترانس های هوایی فشار متوسط به فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جایی که این تابلوها در محیط های باز نصب می شوند، حتما باید برای ساخت آن ها به استانداردها و اصول خاصی توجه شود.

در ادامه اطلاعات بیشتری درخصوص این تابلو در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید یک تابلو برق شالتر باکیفیت و استاندارد خریداری کنید.

 تابلو برق شالتر چیست؟

تابلو برق  شالتر تابلوهایی هستند که برای نصب در خیابان مورد استفاده قرار می گیرند. این تابلوها از یک قطعه به نام شالتر برق کامپوزیتی تشکیل شده اند. این قطعه به دلیل ترکیبات خاصی که دارد، می تواند در برابر حرارت و نور آفتاب و شرایط محیطی مختلف مقاومت داشته باشد. به همین دلیل به راحتی می توان از تابلو برق شالتر در محیط های باز استفاده کرد.

 اجزای داخلی تابلو برق شالتر

همانطور که گفتیم، اصلی ترین قطعه موجود در این تابلوها شامل شالتر برق کامپوزیتی یا پانل کامپوزیتی می باشد. سایر اجزا تابلو برق شالتر شامل یک کلید ورودی، کنتور، چندین کلید فیوز گردان، یک فیدر روشنایی، دیتا لاگر و... هستند.

 تولید تابلو برق شالتر

برای تولید تابلو برق شالتر از ورق های کامپوزیتی SMC استفاده می شود. ابعاد این ورق ها کاملا به نظر و خواسته مشتریان بستگی دارد. تولید کنندگان معتبر این ورق ها را با استفاده از ازمون های مختلفی مثل مقاومت حرارتی، میزان خمش، جذب اب، دی الکتریک و... مورد بررسی قرار داده و سپس آن را برای تولید تابلو برق استفاده می کنند.

به همین دلیل برای خرید تابلو برق شالتر با کیفیت، حتما باید به سراغ تولید کننده های معتبر و با سابقه بروید.

حتما بخوانید : تابلو برق صنعتی چیست؟ کارایی، مشخصات و استانداردها

نکات مهم در خرید تابلو برق شالتر


نکات مهم در خرید تابلو برق شالتر

همانطور که در بخش قبلی هم اشاره شد، تولید تابلو برق شالتر فرایند خاصی دارد و یک تابلو شالتر با کیفیت پس از ازمون و خطاهای فراوان به بازار عرضه می شود. بنابراین اولین نکته برای خرید این نوع تابلو برق، انتخاب یک تولید کننده معتبر است.

نکته بعدی این است که شما ابتدا نیاز و خواسته خود را مشخص نمایید تا بتوانید یک تابلو با ابعاد موردنظر خود خریداری کرده و یا سفارش دهید.

مورد مهم بعدی برای خرید تابلو برق شالتر، قیمت آن می باشد. تابلوهای شالتر با قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند. قیمت این تابلوها به موارد زیادی مثل نوع، ابعاد و.. بستگی دارد. شما می توانید مطابق با بودجه و نیاز خود مناسب ترین گزینه را خریداری نمایید.

به شما توصیه می کنیم قیمت را تنها فاکتور خود برای خرید قرار ندهید و صرفا به دلیل ارزان تر بودن یک تابلو برای خرید آن اقدام نکنید. یعنی ابتدا به کیفیت، و سپس قیمت تابلو برق توجه داشته باشید.

حتما بخوانید : تابلو برق یو پی اس

 نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را با تابلو برق شالتر و اجزای تشکیل دهنده آن آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید، این تابلو برای نصب در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در شرایط محیطی مختلف به خوبی دوام بیاورد. از همین رو به شما توصیه می کنیم برای خرید این محصول به مراکز قابل اطمینان مراجعه کنید که از کیفیت تابلو و مناسب بودن قیمت آن مطمئن باشید.

امیدواریم که این مطالب در سایت ساتل تابلو آسیا برای شما مفید واقع شده باشند!

پروژه‌های تابلو برق شالتر

tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
tbh
انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page