تابلو برق روشنایی استخر

تابلو برق روشنایی استخر

Pool Lighting Distribution Panel

به منظور حفاظت از مدارهای الکتریکی روشنایی استخرها از تابلو برق‌های روشنایی استخر استفاده می‌شود.
در این تابلو برق‌ها برای کنترل چراغ ها از ولتاژهای سطوح پایین تر استفاده می‌شود.
شرکت ساتل تابلو آسیا با بهره‌گیری از دانش مهندسی و سنجش امکانات محیط نصب اقدام به تهیه نقشه‌های الکتریکال و ساخت تابلو برق روشنایی استخر می‌نماید.
جهت مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

 • ولتاژ نامی
  380/400 VAC
 • جریان نامی
  Up to 630 A
 • درجه حفاظت
  Up to IP56
 • نوع رنگ
  RAL 7032-7035
 • فرکانس
  50 Hz
 • دمای کارکرد
  -15 To 75 °C
 • استاندارد
  IEC 61439-1

تابلو برق استخر و جکوزی چیست؟ بررسی کارایی، نقشه، طراحی و نصب + قیمت و خرید

تابلو برق صنعتی انواع مختلفی دارد که می توان گفت تابلو برق استخر و جکوزی در حال حاضر یکی از مهم ترین تجهیزات استخرها محسوب می شوند. ساختار این تابلو برق ها شامل سه پمپ تصفیه آب، پمپ جکوزی و پمپ تخلیه استخر است. برای جلوگیری از نشتی برق، تابلو برق استخر مجهز به کلید محافظ جان بوده و برای عملکرد بهتر دارای چراغ و ساعت نیز است.

تابلو برق استخر و جکوزی چیست؟

تابلو برق استخر و جکوزی از یک پنل فلزی با پوشش رنگ الکترو استاتیک ساخته شده است که در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد و شامل اجزا و تجهیزات مختلفی از قبیل مولتی تایمر، فیوز ها ، تایمر فیوز محافظ جان، بی متال، ترانس جریان، ترانس، کنتاکتور کلید گردان، کلید مینیاتوری، شمش نول، کنترل بار، کنترل فاز، شاستی، شمش ارت و ترمینال ریلی است.

نصب تابلو برق استخر و جکوزی


تابلو برق استخر و جکوزی در واقع برای راه اندازی تجهیزات استخر مثل دیگ بخار، مشعل و الکتروموتورهای تصفیه و آبگرم استخر و جکوزی در موتورخانه استخر نصب می گردد. برای تابلو برق استخر از ترانس های مبدل ۲۴/۲۲۰ ولت به منظور پیشگیری از برق گرفتگی و همچنین تغذیه روشنایی داخل استخر و فرمان جکوزی استفاده می شود. برای محافظت از جان افراد در این تابلوهای برق، کلید اصلی از نوع محافظ جان به کار می رود؛ این کلید در مقایسه با کلیدهای مینیاتوری درصد خطای پایینی دارد و در برابر جریان نشتی برق از حساسیت بالایی برخوردار است.

کلید حرارتی در تابلو برق جکوزی و استخر چه کاربردی دارد؟

از لحاظ کارکرد کلید حرارتی و بیمتال مانند هم هستند ولی در کلید حرارتی بر خلاف بیمتال به کنتاکتور نیازی نیست. کلید حرارتی قابلیت محافظت از پمپ استخر را در اتصالات کوتاه، اختلاف جریان دارد و در مقابل افزایش بار سیستم نیز از مقاومت بالایی برخوردار است.

کاربرد تایمر یا ساعت تابلو برق استخری چیست؟

ساعت تابلو برق به دلیل ضعیف بودن پین های مدار تایمر در کنار کنتاکتور نصب می شود و برای تنظیم ساعت دستگاه گندزدای یو وی و کارکرد پمپ های تصفیه کاربرد دارد.

آیا بیمتال در قیمت تابلو برق استخر و جکوزی تاثیر دارد؟

افزایش بار الکتریکی یکی از دلایل مهم در سوختن پمپ های استخر است که با افزایش بار الکترو پمپ داغ شده و در نهایت به علت سوختن الکترو موتور یا نوسانات بار منجر به کوتاه شدن عمر پمپ می شود. برای حل این مشکل و جلوگیری از سوختن زود هنگام پمپ استخر باید تابلو برق استخر و جکوزی مجهز به بیمتال خریداری گردد. این قطعه می تواند میزان افزایش بار الکتریکی را کنترل کرده و در زمان مشاهده افزایش بار و داغ شدن پمپ می تواند پمپ تصفیه و دیگر تجهیزات استخررا  از سیستم قطع کند.

در تابلو برق استخری دارای بیمتال باید کنتاکتور نیز نصب شود؛ زیرا فرمان قطع و وصل مدار از بیمتال به کنتاکتور هدایت می شود و سپس توسط یک سیم پیچ مغناطیسی جریان مدار قطع می گردد.

نقشه تابلو برق استخر و جکوزی

 1. در مرحله اول برق ورودی که از نوع سه فاز است به فیوز محافظ جان وارد می شود.
 2. این برق سه فاز به فیوز مینیاتوری سه فاز اصلی وارد شده و سپس در سایر فیوزهای تک فاز و سه فاز توزیع می گردد.
 3. پس از عبور برق از فیوزها به کنتاکتور ها و بیمتال ها وارد شده و از طریق ترمینال های خروجی خارج می شود.

قیمت و خرید تابلو برق استخر و جکوزی

قیمت تابلو برق استخر با توجه به ویژگی ها و تعداد اجزای آن مانند تعداد چراغ، ابعاد و اندازه تابلو می تواند در شرکت های مختلف متفاوت باشد. برای خرید تابلو برق استخر و جکوزی باید شرایط ساختمان و برج را مدنظر قرار داد. برای استعلام دقیق قیمت تابلو برق استخر و جکوزی می توانید با کارشناسان سایت ساتل تابلو تماس بگیرید.

جمع بندی

در حال حاضر استفاده از تابلو برق استخر در ساختمان های مجهز و لوکس بسیار متداول شده است. برای خرید تابلو برق استخر با کیفیت باید در مورد کارکرد و اجزای آن از دانش و آگاهی کافی برخوردار بود. می توانید با شرکت ساتل تابلو آسیا تماس گرفته و اطلاعات لازم را در خصوص قیمت و خرید تابلو برق استخر و جکوزی کسب کنید.

 

پروژه‌های تابلو برق روشنایی استخر

trs
trs
trs
tbm
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
tdz
trs
trs
trs
trs
trs
trs
tdz
trs
trs
trs
mtf
trs
trs
trs
trs
tdz
trs
trs
trs
tba
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
tdz
trs
trs
trs
trs
trs
mtf
trs
tbs
mtf
trs
mtf
tbm
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
tbs
trs
tba
trs
mtf
trs
trs
trs
trs
mtf
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
mtf
tbs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs
trs

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page