تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی و آتش‌نشانی

تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی

Booster Pump Distribution Panel

به منظور تامین فشار آب مصرفی در پروژه و همچنین تامین فشار آب در هنگام آتش سوزی از تابلو برق‌های بوستر پمپ استفاده می‌شود.
در این تابلو برق‌ها سطح فشار منابع آب با سنسورهای و مربوطه به تابلو برق بوستر پمپ منتقل شده و با توجه به مدارات فرمان طراحی شده، عملیات قطع و وصل پمپ‌ها انجام می‌گیرد.
ساتل تابلو آسیا پس از بررسی نقشه‌های ارسالی کارفرما و شرایط محیطی و تقاضای کارشناسان پروژه اقدام به تولید نقشه‌های پیش ساخت با کامل ترین جزئیات از شرایط محیطی و نصب می‌کند.
تا نتیجه محصول تولیدی با نیاز پروژه کاملا مطابق باشد.
جهت مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

 • ولتاژ نامی
  380/400 VAC
 • جریان نامی
  Up to 1250 A
 • درجه حفاظت
  Up to IP56
 • نوع رنگ
  RAL 7032-7035
 • فرکانس
  50 Hz
 • دمای کارکرد
  -15 To 75 °C
 • استاندارد
  IEC 61439-1

تابلو برق بوستر پمپ آتش نشانی دستگاهی برای کنترل بوستر پمپ آتش نشانی است. بوستر پمپ از اتصال چند پمپ تشکیل شده است که فشار آب را تقویت می کند. مهمترین قسمت بوستر پمپ، تابلو برق است. در صورتیکه طراحی مناسبی برای ساخت تابلو برق آتش نشانی به کار گرفته شود، می توان عملکرد بوستر پمپ را کنترل کرد که با این کار برای قسمت های مختلف بوستر پمپ حفاظت های متفاوت و کارامدی تعیین می شود. راندمان بوستر پمپ به عملکرد تابلو برق بوستر پمپ آتش نشانی بستگی دارد.

در صورتیکه نکات استاندارد در طراحی و تولید تابلو برق رعایت شود، کارکرد بهینه تابلو برق تضمین می شود. زمانیکه برای خرید تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی اقدام می شود، توجه به استاندارد بودن تابلو برق اهمیت زیادی دارد.

تابلو برق بوستر پمپ آتش نشانی چیست و چه کارایی دارد؟

تابلو برق بوستر پمپ آتش نشانی


تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی آتش نشانی برای تامین فشار آب مصرفی در زمان آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی تابلو برق در پمپ آتش نشانی در عملکرد بوستر پمپ آتش نشانی تاثیر زیادی دارد. در بوستر پمپ تعدادی پمپ به حالت موازی به یکدیگر متصل هستند و دلیل این اتصال این است که پمپ با صرف کمترین انرژی بالاترین راندمان را تولید کند. برای هماهنگی سیستم الکتریکی و مکانیکی از تابلو برق پمپ آتش نشانی استفاده می شود.

 

 

اجزا و قسمت های مختلف بوستر پمپ

 1. اینورتر
 2. کنترل
 3. کنترل فاز
 4. فیوز اصلی و فرعی
 5. کلید مینیاتوری
 6. کنتاکتور
 7. رله
 8. کنترل سطح
 9. فریم

مهمترین قسمت تابلو برق بوستر پمپ

مهمترین قسمت تابلو برق بوستر پمپ

مهمترین بخش های قابل کنترل بوستر پمپ مدار فرمان ، نقشه سیم کشی و سیم بندی است. انتخاب و طراحی مدار مناسب برای تابلو برق، عملکرد بوستر پمپ را افزایش می دهد. افزایش عملکرد تابلو برق بوستر پمپ آتش نشانی استهلاک الکترونیکی و مکانیکی را کاهش می دهد. در طراحی مدار فرمان بوستر پمپ ابتدا باید هدف طراحی بوستر پمپ مشخص می شود. مثال در صورتیکه از بوستر پمپ برای مصرف خانگی استفاده شود، باید بتوان به صورت مداوم درآپارتمان آب مصرف کرد. نوع طراحی تابلو برق برای بوستر پمپ باید باتوجه به الگوی مصرف ساکنان آپارتمان تعیین شود. در نتیجه برای طراحی بوستر پمپ باید الگوی مصرف آن مکان مورد توجه قرار گیرد.

نقشه مدار فرمان بوستر پمپ

نقشه مدار فرمان بوستر پمپ

نقشه مدار فرمان بوستر پمپ با توجه به استفاده در آبرسانی یا آتش نشانی متفاوت است. در ایستگاه آتش نشانی، بوستر پمپ در مواقع اضطراری برای تامین فشار آب کاربرد دارد. حداکثر توان در زمان حادثه در طراحی مدار فرمان بوستر پمپ آتش نشانی باید مورد توجه قرار گیرد. در بوستر پمپ حداقل یک پمپ آماده باید وجود داشته باشد که در زمان حادثه آتش سوزی افت فشار آب وجود نداشته و آب مورد نیاز تامین شود. زمانیکه از بوستر پمپ برای ایجاد فشار آب و تامین آب در آپارتمان ها استفاده می شود، باید مدار فرمان بوستر پمپ به گونه ای طراحی شود که آب به صورت شبانه روز برای ساکنان آپارتمان تامین شود.

انواع مدار فرمان بوستر پمپ آبرسانی

انواع مدار فرمان بوستر پمپ آبرسانی

مدار فرمان بوستر پمپ آبرسانی در دو نوع ثابت و متغیر طراحی می شود. طراحی مدار فرمان بوستر پمپ ثابت ساده تر از مدار فرمان بوستر پمپ متغیر است. در مدار فرمان ثابت، کنترل به وسیله اینورتر انجام می شود. مدار فرمان در بوستر پمپ آتش نشانی با دور ثابت در دو نوع الکترونیکی و الکترومکانیکی است.

قیمت تابلو برق بوستر پمپ

تابلو برق بوستر پمپ به علت کنترل میزان برق ورودی یکی از تجهیزات بسیار مهمی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد و همین گستردگی باعث شده تا این تابلوها انواع مختلفی داشته باشند. در کل تعیین دقیق قیمت تابلو برق بوستر پمپ امری دشوار می باشد، اما برخی فاکتورهای مهم هستند که در نظر گرفتن شان می تواند به برآورد حدودی قیمت ها کمک کند. قیمت این تجهیزات بیش از هر چیز دیگری به نوع برند و همچنین کارایی شان بستگی دارد. علاوه بر آن، موارد دیگری همچون کیفیت محصول، جنس محفظه، ابعاد و مساحت مورد نیاز، قابلیت های تابلو برق و.. همگی بر قیمت خرید و فروش تابلو برق بوستر پمپ تاثیرگذار خواهند بود. شما برای آگاهی دقیق از قیمت تابلو برق بوستر پمپ می توانید با کارشناسان شرکت ساتل تابلو تماس حاصل فرمایید.

راهنمای خرید تابلو برق بوستر پمپ

هنگام سفارش و خرید تابلو برق بوستر پمپ نیز مانند هر محصول دیگری باید نکات مختلفی توجه کنید تا خرید رضایت بخشی داشته باشید. اولین و مهم ترین فاکتور در خرید تابلو برق بوستر پمپ، توجه به متریال به کار رفته در طراحی و ساخت آن می باشد. همچنین شما باید به وزن محصول و ابعاد آن نیز توجه داشته باشید زیرا در غیر اینصورت محبور می شوید برای تعویض کالا اقدام کنید. از دیگر نکات مهم در خرید و سفارش تابلو برق بوستر پمپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توجه به نحوه نصب (افقی یا عمودی)
 • توجه به دمای محیط (از آنجایی که دمای محیط بر تجهیزات الکتریکی اثر گذار است، باید به این مورد توجه ویژه داشته باشید)
 • میزان مقاومت محصول در برابر گرما و سرما، نفوذ رطوبت، گرد و خاک و..
 • برند و شرکت تولید کننده تابلو برق
 • تطبیق پذیری محصول
 • و..

سخن پایانی

با توجه به تمام مطالبی که در مورد تابلو برق بوستر پمپ آتش نشانی بیان شد، باید تابلو برقی انتخاب شود که علاوه بر قیمت مناسب، اصول استاندارد در طراحی تابلو برق بوستر پمپ رعایت شود تا با عملکرد مناسب، بهترین کارایی از این تابلو برق تامین شود. در نتیجه تابلو بوستر پمپ آتش نشانی را از شرکت های معتبر طراحی و تولید تابلو برق مانند شرکت ساتل تابلو خریداری نمایید. قبل از هر اقدام برای خرید این تابلو برق با کارشناسان متخصص شرکت ساتل تابلو تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما باشند.

پروژه‌های تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی

tbp
d-h
d-h
tbp
mtf
tbp
tbp
dh
tbp
tbp
tbp
dh
tbp
tbp
tbp
tbp
tdz
tbp
tbp
dh
tbp
d-h
tbp
dh
dh
dh
dh
dh
tbp
dh
d-h
tbp
d-h
tdz
mtf
tbp
tbp
tbp
tbp
mtf
mtf
tbp
tbp
tbp
tbp
tba
tbp
dh
tdz
tbp
dh
tbp
tbp
tbp
tbp
dh
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tba
d-h
mtf
tbp
tbp
tbp
tbp
d-h
d-h
tbp
dh
dh
d-h
tbp
tbp
dh
dh
tbp
tbp
tbp
tbp
dh
tbp
tbp
d-h
tbp
tbp
tbp
tbp
tdz
tbp
d-h
dh
tbp
d-h
tbp
mtf
tbp
d-h
tbp
tbp
tbp
tbp
dh
d-h
dh
dh
dh
tbp
dh
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
dh
tbp
tbp
tbp
dh
tba
tbp
tbp
tba
dh
tbp
dh
mtf
dh
tbp
mtf
dh
d-h
dh
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tbp
tba
tbp
tbp
tbp
dh
dh
d-h
dh
tbp
tbp
dh
mtf
d-h
tbp
tbp
mtf
tbp
انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page