تابلو برق یو پی اس

تابلو برق یو پی اس

UPS Panel

یو پی اس ها مانند بقیه تامین کنندگان برق ورودی تابلو برق‌ها احتیاج به کنترل و حفاظت دارند.
در تابلوبرق یو پی اس با در نظر گرفتن شرایط یو پی اس ابتدا برق مورد نیاز جهت شارژ ورودی یو پی اس تامین شده و سپس برق خروجی یو پی اس با ایجاد بستر حفاظت و رعایت مسائل ایمنی یو پی اس ، وارد تابلو برق می‌شود.
در ضمن به منظور سهولت در سرویس ادواری یو پی اس دما و همچنین جلوگیری از بی برق شدن مصرف‌کنندگان در زمان خرابی یو پی اس از تجهیزات چنج اور در تابلو برق یو پی اس استفاده می‌شود.
شرکت ساتل تابلو آسیا با توجه به برآورد شرایط محیطی نصب و نیاز پروژه اقدام به تولید نقشه‌های پیش ساخت و سپس ساخت تابلو برق یو پی اس می‌نماید.
جهت مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

 
 • ولتاژ نامی
  380/400 VAC
 • جریان نامی
  Up to 2500 A
 • درجه حفاظت
  Up to IP56
 • نوع رنگ
  RAL 7032-7035
 • فرکانس
  50 Hz
 • دمای کارکرد
  -15 To 75 °C
 • استاندارد
  IEC 61439-1

تابلو برق یو پی اس چیست؟

 

واژه Uninterruptible Power Supply یا به طور رایج UPS به معنای نوعی منبع تغذیه برق بدون توقف در کاراست. استفاده از تابلو منبع تغذیه ups در صنایع به دلیل کاربرد فراوانی که دارد، بسیار رایج است.از تابلو برق یو پی اس معمولا در کارگاه های صنعتی، ساختمان های اداری، مراکز تجاری و هر مکانی که در آن نیاز به برق و جریان الکترسیته با ولتاژ معینی نیاز باشد، معمولا استفاده می شود.

تابلو ups چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که گفتیم از تابلوهای ups معمولا برای جلوگیری از نوسانات برقی و مشکلات ناشی از قطعی برق با ورودی AC استفاده می شود. این تابلو ها علاوه بر کاربرد اصلی شان، وظیفه ی محافظت از چندین دستگاه برقی کوچک مانند رایانه تا چندین هزار دستگاه برقی مانند مراکز بزرگ رایانه ای، مخابراتی و تجهیزات صنعتی مراکز صنعتی را برعهده دارد.

 

 

معرفی اجزای تشکیل دهنده تابلو ups :

مبدل برق AC به DC که وظیفه ی یکسوکنندگی و شارژ باتری را برعهده دارد.

 • باتری
 • اینورترها
 • کلیدها

مزایای استفاده از تابلو های برق ups چیست؟


مدیریت قطع برق شهری یا Black Out :

یکی از چالش ها در توزیع برق، مشکل قطع برق شهری است. استفاده از تابلو برق یو پی اس در چنین زمانی، موجب فراهم آوردن توان مصرفی تجهیزات برقی به کمک باتری می شود.

جلوگیری از کاهش ناگهانی ولتاژ یا Power Sag:

کاهش ناگهانی ولتاژ برق یکی از چالش هایی است که معمولا بر اثر راه اندازی بارهای الکترو موتور در شبکه برق

به وجود می آید. این موضوع موجب ایجاد خطای عملکرد، Crash کردن، Reset شدن سیستم های کامپیوتری و یا قفل کردن صفحه کلید های آن می شود. در چنین وضعیتی تابلو برق یو پی اس با عملکرد لحظه ای، توان مصرفی تجهیزات برقی را از باتری تامین کرده و پس از رفع اشکال در برق شهر ، به وضعیت عادی باز می گردد.

جلوگیری از افت طولانی ولتاژ یا Brown Out:

یکی دیگر از چالش های توزیع برق، افت طولانی مدت ولتاژ می باشد. در چنین وضعیتی ، عملکرد تابلو برق یو پی اس مشابه عملکرد آن در وضعیت قطع برق خواهد شد.

علاوه بر این می توان برای رفع این مشکل از استابیلایزر (تثبیت کننده ولتاژ) استفاده نمود که کاهش ولتاژ را جبران کرده و مصرف کننده هایی که حتی به تابلو های برق یوپی اس متصل نیستند را حمایت کند.

جلوگیری از افزایش شدید و ناگهانی ولتاژ یا Spike & Surge:

معمولا افزایش شدید و ناگهانی ولتاژ در اثر رعد و برق و عمل سوئیچینگ در شبکه برق ایجاد می شود. با این وجود معمولا در تابلوهای برق یوپی اس ، مدارهای حفاظتی ای قرار داده می شود که انرژی موجود ناشی از این افزایش ولتاژ را حذف می کند.

جلوگیری از افزایش طولانی ولتاژ یا Over Voltage:

همانطور که می دانید، افزایش طولانی مدت ولتاژ در دستگاه های برقی، ممکن است به برخی از قطعات حساس سیستم های سخت افزاری آسیب وارد کند. در این وضعیت معمولا تابلو های برق یوپی اس تامین کننده برق مصرف کننده ها خواهد بود و از اتصال برق شهر به مصرف کننده ها جلوگیری به عمل می آورد، علاوه بر این استفاده از استابیلایزر می تواند این مشکل را تا حدی کنترل نماید.

جلوگیری از ایجاد نویز:

نویز ها معمولا در شبکه برق مصرف کننده هایی مانند اجاق ها و مایکروویو وجود دارند. این امواج موجب تداخل الکترومغناطیسی در خطوط برق شهر می شود. برای پیشگیری از ایجاد نویز در شبکه های برق، معمولا در تابلو های برق یوپی اس، بخشی به نام فیلتر در نظر گرفته می شود تا از اثرات نویز بر لوازم برقی به شدت بکاهد.

قیمت تابلو برق های یو پی اس

قیمت تابلوهای برق یو پی اس معمولا با توجه به ا طراحی و مشخص شدن نوع و مدل آن تعیین می شود. برای اطلاعات دقیق تر و تعیین تابلو یو پی اس مورد نیاز و اطلاع از قیمت تابلو برق یو پی اس به شما پیشنهاد می کنیم با کارشناسان شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

 

پروژه‌های تابلو برق یو پی اس

tbd
tbd
tbu
tbu
dh
tbu
tbu
tbd
tbu
dh
tbd
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
dh
tbu
tbu
tbd
tbu
tbu
tbu
dh
tbd
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
tbm
tbu
dh
aps
tbu
tba
tbu
tbu
tbu
tbu
tbu
tbd
tbd
tbu
tbd
tbu
tbu
tbu
tbu
dh
tbu
dh
tbu
tbu
tbu
dh
tbu
tbd
dh
tbu
tbu
tbu
dh
dh
tbd
dh
tbd
dh
tbu
tbd
dh
tbu
tbu
dh
tbu
mtf
tbu
tbu
tbu
tbm
tbu
tbd
tbu
tbu
dh
tbu
tbu
tbu
tbd
dh
dh
tbu
dh
dh
tbu
dh
tbu
tbu
tbu
tbd
tbu
dh
mtf
tbu
dh
dh
tbu
tbu
tbu
tbu
tbd
dh
tbu
dh
tbf
tbu
tbu
tbf
tbu
tbu
tbu
tbd
dh
dh
tbu
tbu
dh
tbu
dh
tbu
tbu
tbf
tbu
tbu
dh
tbu
tbu
tbu
tbd
tbu
tbu
dh
tbu
mtf
tbu
tbu
tbd
dh
dh
tbu
tbu
tbu
tbu
tbd
tbu
tbu
tba
dh
انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page