• خانه
  • بلاگ
  • بهترین قیمت خرید انواع تابلو برق ارت
بهترین قیمت خرید انواع تابلو برق ارت

بهترین قیمت خرید انواع تابلو برق ارت

تابلو برق ارت تابلویی است که از چاه ارت و سیم متصل به چاه تشکیل شده و جریان های الکتریکی وارد شده به زمین را منتقل می کند. در سیستم ارتینگ، سیم ارت بعد از خروج از چاه ارت به باکس ارد وارد می شود. اگر مدار الکتریکی این سیستم با نشتی مواجه شود، این نشتی از طریق سیم ارت وارد زمین شده و از خطرات و صدمات احتمالی جلوگیری خواهد شد.

 

کاربردهای تابلو برق ارت

تابلو برق ارت از وظایف متعددی در سیستم ارتینگ برخوردار است و کاربردهای گوناگونی دارد. این تابلو روی دیوار نصب شده و از یک سمت به صفحه مسی جوش خورده و از سمت دیگر به شینه ارت داخل جعبه وصل خواهد شد. در صورتی که در جریان سیستم های الکتریکی ولتاژ اضافه ای به وجود بیاید، سیم ارت وارد عمل شده و این جریان را دفع خواهد کرد. به این ترتیب از اسیب رسیدن به سایر تجهیزات و همچنین به خطر افتادن جان و ایمنی افراد جلوگیری خواهد شد.

حتما بخوانید : تابلو برق سه فاز چیست؟ بررسی کارایی، انواع، قیمت و نصب

 مزایای تابلو برق ارت

تابلو برق ارت و سیستم ارتینگ از مزایای زیر برخوردار است:

  • از بین بردن ولتاژهای اضافی
  • از بین بردن الکتریسیته ساکن
  • از بین بردن ولتاژهای ناخواسته مثل صاعقه
  • جلوگیری از ولتاژ تماسی
  • جلوگیری از برق داشتن بدنه فلزی و حفظ ایمنی افراد

کاربرد سیم ارت در تابلو برق

کاربرد سیم ارت در تابلو برق
کاربرد سیم ارت در تابلو برق

سیم ارت یک رسانای فلزی است که جریان های اضافی در مدار را به زمین منتقل می کند. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از سیم ارت در تابلو برق، جلوگیری از برق گرفتگی و اتش سوزی و همچنین کمک به افزایش ایمنی می باشد.

حتما بخوانید : تابلو برق plc چیست و چه کارایی دارد؟

 انواع روش های ارت کردن تابلو برق

برای طراحی و ساخت تابلو برق ارت از روش های زیر استفاده می شود:

  1. ارت کردن بار: در این روش، نقطه ای صفر از سیستم و شبکه ارتینگ را به وسیله یک فیوز فشار قوی به زمین متصل می کنند.
  2. روش مستقیم: در این روش، نقطه صفر ترانس یا نقطه ای از سیم متصل بین ژنراتور به صورت مستقیم و بدون واسطه به زمین متصل خواهد شد.
  3. روش غیر مستقیم: در این روش، نقطه صفر ژنراتور با استفاده از یک مقاومت بزرگ به زمین وصل خواهد شد. یا اینکه نقطه صفر ترانس را با استفاده از یک سلف پترزن به زمین وصل می کنند.

مهم ترین نکات در خرید تابلو برق ارت

 

برای خرید تابلو برق ارت باید دقت و توجه زیادی به خرج داده و حتما از استاندارد و اصولی بودن تابلو مطمئن شوید. همچنین کیفیت اجزای داخلی تابلو برق و سالم بودن آن ها هم مورد مهمی است که شما باید در زمان خرید انواع تابلو برق ارت مورد توجه قرار دهید.

چرا که اگر تابلو برق ارت مورد نظر شما به صورت استاندارد طراحی نشده باشد، احتمال وقوع اتفاقات ناگوار و خطرناکی مثل اتش سوزی و برق گرفتگی وجود خواهد داشت. یعنی در این صورت امنیت افراد و سایر تجهیزات و دستگاه ها به خطر می افتد و شما متحمل ضررهای مالی و جانی فراوانی خواهید شد.

در صورتی که شما برای خرید تابلو برق ارت به یک مرکز فروش معتبر مراجعه نمایید، می توانید از با کیفیت بودن و استاندارد بودن تابلو اطمینان کامل داشته باشید. همچنین قیمت تابلوی ارائه شده توسط مراکز فروش معتبر بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و تمام افراد می توانند با صرف کمترین هزینه، یک سیستم ارتینگ بی نظیر و قابل اطمینان داشته باشند.

انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page