• خانه
  • بلاگ
  • تابلو برق میمیک کنترل؛ سفارش خرید انواع Mimic Control Panel با بهترین قیمت
تابلو برق میمیک کنترل؛ سفارش خرید انواع Mimic Control Panel با بهترین قیمت

تابلو برق میمیک کنترل؛ سفارش خرید انواع Mimic Control Panel با بهترین قیمت

در یک کارخانه، بیمارستان یا مجتمع مسکونی، همواره احتمال بروز ایراد در سیستم برق‌رسانی وجود دارد. در پروسه رفع مشکل، پیدا کردن محل دقیق آن، اصلی‌ترین چالش تکنسین برقکار است. نقش تابلو برق میمیک کنترل دقیقاً در این نقطه مشخص می‌شود. جایی که تعمیرکار سیستم برق‌رسانی، با مشاهده پنل میمیک، از محل دقیق بروز مشکل اطلاع پیدا می‌کند.

تابلو برق میمیک کنترل چیست؟

تابلو برق میمیک کنترل چیست؟

تابلو برق میمیک کنترل، نموداری چاپ شده روی صفحه‌ای از پلی کربنات یا پلی‌استر است که با یک ورق اکریلیک محافظت می‌شود. این نمودار نقشه سیم‌کشی و اتصالات برقی ساختمان یا محلی خاص مانند یک کارگاه صنعتی را نشان می‌دهد.

همچنین لامپ‌های ال ای دی و کلید‌هایی  روی این صفحه قرار داردند که به سیم‌کشی داخلی پنل و نهایتاً سیستم کلی برق ساختمان متصل هستند. به کمک این نمودار و لامپ‌ها و کلیدها، می‌توان در صورت بروز مشکل در سیستم برق‌رسانی ساختمان، محل آن‌را در کمترین زمان پیدا کرد. به علاوه می‌توان برق تمام یا بخشی از ساختمان را به منظور تعمیرات یا دلایل دیگر موقتاً قطع کرد.

صفحه پشتی تابلو برق میمیک کنترل نیز از پنل‌های باکلیت یا کامپوزیت یا ورق‌های CRCA یا آلومینیوم ساخته می‌شود. این صفحه به وسیله چند پیچ بر روی شکاف موجود در میز کنترل یا دیوار و یا هر محل دیگری که برای آن درنظر گرفته شده‌باشد، نصب می‌شود.

انواع تابلو برق میمیک کنترل

انواع تابلو برق میمیک کنترل

تابلو برق میمیک کنترل براساس نوع رسم نمادهای روی آن به دو شکل آماده می‌شود.

  1. تابلو برق میمیک کنترل چاپی که در این نوع، نمادها و نمودارها روی یک صفحه پلی کربنات، با ضخامتی معمولاً به اندازه ۱۰میلی‌متر، چاپ می‌شوند. در تابلو میمیک چاپی، امکان استفاده از رنگ‌ها و اشکال مختلف، با توجه به نیاز مشتری و محل مورد استفاده، وجود دارد.
  2. تابلو برق حکاکی شده که نسبت به مدل چاپی، قدیمی‌تر است. پیش‌تر تکه‌های پلاستیکی را که موارد مورد نیاز بر روی آن‌ها رسم شده‌بود، با دریل سوراخ کرده و بر روی پنل پیچ می‌کردند. اما بعدها، چسب‌های مقاوم در برابر هوا و رطوبت، نیاز به استفاده از دلیل برای چسباندن این قطعات پلاستیکی را برطرف کردند.

 دیگر انواع میمیک کنترل

دیگر انواع میمیک کنترل

علاوه بر تابلو برق میمیک کنترل، می‌توان در موارد دیگر نیز، از میمیک کنترل استفاده کرد. از صفحات میمیک کنترل معمولا‍ً در کارخانه های سیمان، راه آهن، کارخانه های پتروشیمی، کارگاه‌های ریخته گری، ایستگاه های تولید برق، آزمایشگاه ها و حتی مجتمع‌های مسکونی استفاده می‌شود.

برای مثال در قسمت نگهبانی یک مجتمع مسکونی، با استفاده از میمیک کنترل، می‌توان محل آپارتمانی که دزدگیر آن به‌ صدا درآمده‌ است را مشخص کرد.همچنین در خط تولید کارخانه، میمیک کنترل محل خرابی یا دستگاه ازکار افتاده را نشان می‌دهد.

 تابلو میمیک هشدار دهنده گاز و آتش

نوع خاصی از تابلو میمیک وجود دارد که برای اطلاع فوری از نشت گاز یا وقوع آتش‌سوزی ساخته می‌شود. در این نوع پنل نیز مانند تابلو برق میمیک کنترل، از نمودارها و نقشه‌های روی آن استفاده می‌شود. اما این‌بار این نمودارها نشان‌دهنده نقشه مکان‌های مختلف در ساختمان هستند.

این ساختمان می‌تواند مسکونی یا صنعتی و یا پزشکی و آزمایشگاهی باشد. با مشخص بودن نقشه شماتیک ساختمان بر روی پنل میمیک کنترل، محل نشت گاز یا آتش‌سوزی بر روی آن مشخص می‌شود.

همچنین می‌توان از کلیدهایی برای قطع جریان برق، خاموش کردن دستگاه‌ها، فعال کردن سیستم ضد حریق و دیگر اقدامات ضروری اولیه، برروی پنل میمیک استفاده کرد. وجود پنل میمیک در چنین مواقعی، موجب اطلاع سریع از وقوع مشکل و سرعت عمل در جلوگیری از خسارات احتمالی می‌شود.

 محل مناسب برای نصب تابلو برق میمیک کنترل و انواع دیگر پنل میمیک

بهتر است تابلو برق میمیک کنترل در مجتمع‌های مسکونی، در نزدیکی درب ورودی نصب شود. در کارخانه‌ها یا مجتمع‌های صنعتی، تابلو میمیک باید در مکانی نصب شود که کاملاً در معرض دید باشد. به علاوه، محل قرارگیری آن باید دارای روشنایی مناسب باشد تا علائم و نمودارهای آن به وضوح قابل تشخیص باشند.

 تابلو برق میمیک کنترل را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه تابلو برق میمیک کنترل و دیگر انواع پنل میمیک، کافی است با همکاران ما در ساتل تابلو تماس بگیرید. همکاران ما متناسب‌ترین تابلو میمیک را با کامل‌ترین امکانات و بهترین قیمت برای شما راه‌اندازی خواهندکرد.

 
انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page