• خانه
  • بلاگ
  • تابلو برق کشویی چه کارایی دارد؟ معرفی انواع و استاندارده
تابلو برق کشویی چه کارایی دارد؟ معرفی انواع و استانداردها

تابلو برق کشویی چه کارایی دارد؟ معرفی انواع و استاندارده

تابلو برق کشویی نوعی تابلو برق دسته بندی شده با توجه به ساختار و شکل ظاهری تابلو برق است که برای کنترل، توزیع، تولید و انتقال قدرت برق برای سیستم هایی با ولتاژ کاری کمتر از 660 ولت مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تابلو برق در شرکت های معدن، هتل ها و ساختمان های بلند در سیستم های توزیع ولتاژ پایین جریان برق کاربرد دارد. یکی از مهمترین دلایل اصلی استفاده از تابلو برق کشویی صرفه جویی در فضای مورد استفاده است.

انواع تابلو برق براساس ساختار و شکل ظاهر
انواع تابلو برق براساس ساختار و شکل ظاهر

 انواع تابلو برق براساس ساختار و شکل ظاهر

یکی از دسته بندی ها در مورد تابلو برق براساس ساختار و شکل ظاهری این دستگاه است که به دو شکل بسته ای و کشویی ساخته می شود. شکل بسته ای تابلو برق شامل Metal clad و Compartment type که در تابلو Metal clad کلید، باس بار، سرکابل و LV در محفظه های جدا قرار می گیرند، اما در تابلو برق Compartment type  محفظه های تجهیزات الکتریکی جدا نیست.

تابلو برق کشویی

تابلو برق کشویی نوعی تابلو دسته بندی شده براساس ساختار و شکل ظاهری تابلو برق است که به دلیل سرویس نگهداری و تعمیرات راحت و امنیت بالا مورد استفاده قرار گرفته است.

انواع تابلو برق کشویی

تابلو برق کشویی در مکان هایی که فضای کافی برای نصب تابلو برق وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی و ساخت این نوع تابلو برق ها استانداردهای بین المللی IEC439-1 و استاندارد ملی GB7251.1 رعایت می شود. مدل های تابلو برق کشویی به شرح ذیل است:

تابلو کشویی کنترل موتور

تابلو برق کنترل موتور برای کنترل موتورها از نوع تابلو برق های مدولار برای تغذیه تابلو MMC ساخته و به عنوان تابلوی توزیع برق قابلیت تغذیه تعدادی تابلو MMC را دارد. کلیدهای به کار رفته در تابلو برق کشویی کنترل موتور نوع هوایی و در پست اصلی جریان برق استفاده می شود. در این نوع تابلو برق کشویی هر مدول در کشوی متحرکی قرار گرفته می گیرد.

تابلو برق ما‍‍ژولار

تابلو برق ماژولار نوعی تابلو برق کشویی ایستاده است که هر فیدر به وسیله صفحه فلزی جدا و از پشت و جلو به سرکابل دسترسی دارد. در دسترسی از پشت، تابلو برق از پشت و در دسترسی از جلو تابلو برق به وسیله درب کناری درب اصلی تابلو قابل دسترسی است.

ویژگی تابلو برق کشویی
ویژگی تابلو برق کشویی

ویژگی تابلو برق کشویی

یکی از ویژگی های تابلو برق ماژولار این است که فیدرهای زیاد با مدارهای کنترلی حجیم را می توان در یک سلول از تابلوی کشویی قرار داد و در مواقع تعمیر و نگهداری فیدرها به راحتی می توان فیدرها را از سلول کشویی خارج کرد.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که در مورد تابلو برق کشویی بیان شد، در مکان هایی که فضای کافی برای نصب تابلو برق وجود ندارد، تابلو برق کشویی بهترین انتخاب است. همچنین در زمان خرید تابلو برق کشویی باید رعایت اصول استاندارد بین المللی و ملی، نوع کاربرد و عملکرد و فضای مورد استفاده از تابلو برق مورد توجه قرار گیرد. بنابراین تابلو برق ها را از شرکت های معتبر تولید کننده تابلو برق خریداری کنید. قبل از هر اقدام در خرید تابلو برق با کارشناسان متخصص شرکت ساتل تابلو به عنوان بهترین تولید کننده تابلو برق در آسیا تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را به دست آورید. شرکت ساتل تابلو آسیا خدمات و محصولات خود را  با کیفیت بالا و قیمت مناسب به مشتریان ارائه می کند.

 

انجمن صنفی تابلو برق
ایزو ۹۰۰۱
سندیکا تولید تابلو برق
ارتباط با ساتل تابلو آسیا

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت ساتل تابلو آسیا محفوظ است
© 2021 SATELTABLO.COM ALL RIGHTS RESERVED

درود بر شما ، برای گفت و گو لطفا با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02157718 تماس حاصل فرمایید.

آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم
Close and go back to page